Şehrin Nabzını Tutan Mobil Uygulama: Barometre

Konum tabanlı mobil uygulamaların epey popüler olduğu şu zamanlarda kullanıcılardan ilgi görmek için öncelikle farklı olmak gerekiyor. Bununla beraber ihtiyaç gidermek ve eğer mümkünse bu sırada kullanıcıyı eğlendirmek.

Şehrini nabzını tutmayı amaçlayan Barometre de hem ihtiyaç gideren hem de içindeki Foursquare benzeri gamification mekaniği ile eğlendiren orijinal bir iOS uygulaması.

Barometre temel olarak içinde bulunduğunuz eğlence mekanını müzik, ortam ve doluluk kategorilerinde oylamanıza yarıyor. Diğer kullanıcıların da kullanımıyla beraber ise hangi mekanın o anda size göre olduğunu görebiliyorsunuz. Bilet kesme olarak adlandırılan bu oy verme işini ne kadar çok yaparsanız o kadar müdavim olabiliyor ve altın anahtar toplayabiliyorsunuz.

Ayrıca Barometre’yi Facebook ve Twitter hesaplarınıza da bağlayabilirsiniz. Böylece Barometre’yi daha fazla arkadaşınız da kullanır ve sizi diğer eğlence mekanlarından haberdar edebilir.

Üç seneden fazla bir süredir Treves Studios isimli animasyon stüdyosunda illüstrasyon ve grafik işleri yapan Jeff Treves, uzun yıllar bulunduğu Amerika’dan Türkiye’ye çizgi film sektörüne katkıda bulunmak için dönmüş. Bundan beş ay önce ise yükselen mobil pazarının da dikkatini çekmesinin ardından aklına gelen Barometre uygulaması ile İstanbul’daki eğlence mekanlarının puanlandığı bu konum tabanlı uygulamayı hayata geçirmeye karar vermiş.

Türkiye pazarı için epey orijinal olan uygulamanın etkili olabilmesi için daha fazla kullanıcıya ihtiyaç var ve bu da ancak zamanla ve duyuruyla mümkün. Kullanıcı sayısı arttığında ise Barometre gerçekten zevkle kullanacağımız bir uygulama haline gelecek.

Barometre’yi Appstore’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

business dev, content marketing, native advertising // former product manager @yemekcom & @yemeksepeti

Görüşlerinizle katkıda bulunabilirsiniz

*

1 yorum

  1. Selam OrcunWeb sayfani yeni gourdm, elektronik delisi olarak isime cok yariyacak bilgiler var. Samsung Nexus’u gecenlerde aldim pek hosuma gitmedi iphone ile degistirmeyi dusunuyorum. Degistirmeden once goruselim hem eski gunleru yaad ederiz hemde Ice Cream Sandwich’i incelersin