İşinden Kovulan HMV Çalışanlarından Twitter Darbesi

HMV GroupŞunu artık bütün markaların anlaması gerekiyor: İşten çıkartacağınız kişilerin, markanın sosyal ağ hesaplarını ya da web sitesini kontrol etmediğinden, yani şifreleri bu kişilerin ellerinden aldığınızdan emin olun. Yoksa başınıza aşağıdaki örnekte (örn: “Kağıtsan’dan Çetin Bey’i web sitesi üzerinden azarlayan tasarımcı Ziya“) gibi iş alabilirsiniz.

Bugün akşam saatlerinde İngiliz kitap, müzik, dvd satıcısı HMV’nin insan kaynakları departmanında çalışan ve sayıları 60’ı geçen bir grup insan işten çıkartıldı. Olayın iç yüzünü, neden işten çıkartıldıklarını bilmiyoruz ama bu durumun şirket içinde büyük bir huzursuzluk yarattığı kesin. Öyle bir rahatsızlık ki kovulanlar arasında yer alan ve HMV‘nin Twitter hesabını kontrol edebilen bir kişi konu hakkında epey sağlam tweetler gönderdi.

Tweetler HMV’nin Twitter hesabından anında silindi ancak aşağıda görebileceğiniz (ve tıklayarak büyütebileceğiniz) ekran görüntüleri çoktan alındı ve yine Twitter’da paylaşıldı. Bizim açımızdan büyük eğlence (“Twitter’ı nasıl kapatıyoruz” diyen pazarlama müdürü), şirket açısından ise kötü PR. Konu hakkında atılan tweetleri #hmvxfactorfiring araması ile inceleyebilirsiniz.

HMV Twitter Fail

business dev, content marketing, native advertising // former product manager @yemekcom & @yemeksepeti

Görüşlerinizle katkıda bulunabilirsiniz

*