Metagames’ten Yerli 3D iOS Oyunu: Bhalamir

Çıktığını öğrenir öğrenmez geçtiğimiz hafta sonu indirdiğim ancak doğru düzgün oynamadan yorum yazmak istemediğim Bhalamir‘le ilgili nihayet birkaç cümle yazmaya vakit buldum. İndirirken epey heyecanlandığımı da eklemek isterim, neticede bu topraklardan her gün kalburüstü bir mobil oyun çıkmıyor.

iOS için hazırlanan Bhalamir’e ısınmam oldukça çabuk oldu. iPad’de oynadığım onlarca oyundan sonra artık anladım ki mobil oyunların bir an önce sizi hikayenin içine çekmesi gerekiyor. Bunun için de reklam ve uzun yükleme sürelerinden kaçmak ve iyi bir hikaye anlatımı elzem. Bhalamir’de ne reklam var, ne uzun yükleme süresi ne de sakız gibi uzatılan bir hikaye girişi. Her şey çok hızlı bir şekilde gelişti ve kendimi bir anda oyunun içinde buldum. Bu açıdan oldukça tatmin ediciydi.

Oyun içi renklerin canlılığı ile bina ve karakter modellemelerinin karikatürize halleri de epey hoşuma gitti. Dövüşlerin ritmi ve karakterlerin vücut koordinasyonları da yine epey keyifliydi. Oyunun eksi yönleri arasında ise eşya toplayamama, karakteri geliştirmeme ve etraftaki objeleri kıramama gibi noktalar sayılabilir. Ancak Bhalamir’in daha büyük projelerin habercisi olduğu belli. Zaten Metagames de ilk oyunu olan Bhalamir’in konsept amaçlı olduğunu belirtmiş. Bugün gerçekleşen Webrazzi Startup’12’de sahneye çıkan oyunun yapımcılarının aktardığına göre iki kurucunun (Mehmet Ecevit ile Yağmur Hakan Boğa) uğraştığı oyunun yapımı yalnızca 4 ay sürmüş. Ayrıca uygulama mağazasına düştükten sonraki 36 saat içerisinde 15.600 kez, 60’tan fazla ülkede indirilmiş.

Yalnızca yerli olduğu için değil, gerçekten kalburüstü bir oyun olduğu için indirilmeli Bhalamir. Ayrıca ücretsiz de bir oyun.

Oyunu hemen indirmek için App Store‘a uğrayabilirsiniz. Ayrıca Bhalamir’in yapım aşamasındaki çizimlerine ve oyun içi görüntülerine ulaşabileceğiniz bir Tumblr sayfası bulunuyor, mutlaka göz atın.

business dev, content marketing, native advertising // former product manager @yemekcom & @yemeksepeti

Görüşlerinizle katkıda bulunabilirsiniz

*