Master Tezime Siz de Katkıda Bulunun!

Yazıyı okumaya fırsatı olmayanlara baştan yol göstereyim. Aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz, tezim için kullanacağım anket toplam 10 sorudan oluşuyor ve yalnızca iki dakikanızı alacak:

https://www.vub.ac.be/survey/index.php?sid=52649&lang=tr

Eylül 2011’de İşletme Master’ı yapmak için geldiğim Brüksel’e bir buçuk ay içinde veda ediyorum ve Türkiye’ye dönüyorum. Kelime anlamıyla, yani gerçekten veda edebilmem içinse bitirmem gereken bir master tezi ve yeterli sayıda kişi tarafından doldurulması gereken kısa bir anket var.

Tezim “sosyal medyanın Türkiye’deki kullanıcıların elektronik ürünleri satın alma alışkanlıklarını nasıl etkilediği” üzerine.

Sosyal medya ve satın alma alışkanlıkları üzerine epey çalışma var ancak özele inebilen ve yerele odaklanan çalışma sayısı az. Ayrıca sosyal medya ile hem ekonomik hem de sosyolojik bazdaki etkileşim alanları benim de ilgilendiğim bir konu. Bu nedenlerle tezimin konusunu bu şekilde belirledim.

Tezden kısaca bahsetmek gerekirse Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar ile (Twitter’a sosyal ağ demek artık yanlış olmaz sanıyorum) geri planda kalan diğer sosyal medya öğeleri olan bloglar, forumlar ve sözlükler (özellikle Türkiye özelinde forumlar ve sözlükler epey önemli), satın alma alışkanlıklarını etkileyen faktörler olarak ele alındı. Tabi anketin sonuçları gerçekleri ortaya çıkartacak.

“Kendim için bir şey istiyorsam namerdim” diyecek halim yok, neticede master tezimi bitirebilmem için bu anketin yeterli sayıda katılımcıya ulaşmasına ihtiyaç var. Öte yandan eğer gerçekten iyi bir katılımcı sayısına ulaşılırsa, bu anketin sonunda ortaya çıkacak sonuçların Türkiye’deki sosyal medya kullanımı ve elektronik ürün tüketim alışkanlığına naçizane bir bakış atacağını söyleyebilirim.

Anket yalnızca 2 dakika sürüyor ve 10 sorudan oluşuyor. Doldurduktan sonra çevrenize yaymanız da epey sevindirecektir beni.

https://www.vub.ac.be/survey/index.php?sid=52649&lang=tr

Teşekkür ederim!

business dev, content marketing, native advertising // former product manager @yemekcom & @yemeksepeti

Görüşlerinizle katkıda bulunabilirsiniz

*

3 yorum

  1. Pingback: Master Tezi Anketime Okan Bayülgen Dopingi | Batuhan Apaydın